Choć Wasze najmłodsze pociechy miały już swoje pierwsze pojazdy i próbowały sił na małych samochodzikach, na których poruszały się odpychając nogami. Rowerki dla dzieci są pojazdami, które wzbudzają dużo większą ekscytację i to on jest pierwszym pojazdem z prawdziwego zdarzenia. Nie porywajmy się od razu z motyką na słońce. Zanim zdecydujemy się na zakup tradycyjnego roweru, pomyślmy o czymś, co wyćwiczy w naszych dzieciach zdolność do jazdy dwukołowcem. Ważnym elementem jest oczywiście równowaga, którą dzieci są w stanie nabyć odpowiednio często siadając na rower. Doświadczenie, a więc słowo klucz, które w wielu aspektach rozwoju dziecka jest na wagę złota. Im więcej potrzebnych ćwiczeń dzieci wykonują w pierwszych miesiącach życia, tym więcej ich mózg jest w stanie zapamiętać i wykorzystać w dalszych etapach. Wróćmy jednak do pierwszego rowerka dwulatka, który musi spełniać wiele wytycznych, by dziecko czuło się na nim komfortowo i bezpiecznie. O tym, jakie to wytyczne, piszemy właśnie w dzisiejszym artykule.

Rowerki dla dzieci – jaki wybrać?

Pierwsze rowerki dla dzieci od 2 lat. W życiu każdej małej istoty jest to pojazd, który musi być idealny i który nie sprawi im wielu problemów. Dziecko w tym wieku szybko rezygnuje z zabawek, które w żadnym stopniu nie są im przydatne. Taką zabawką może stać się pierwszy rower, jednak to od nas zależy czy tak faktycznie będzie. Musimy więc zrobić wszystko, by pierwszy pojazd był okazją do miłych wspomnień, a nie wyrzutem sumienia rodzica, który nie poradził sobie z jego zakupem. Pierwszy rowerek, nieważne czy biegowy, czy rower trójkołowy, powinien być dostosowany przede wszystkim do wzrostu dziecka. Nasz pociecha musi mieć pewność, że dostaje stopami do podłoża. Dzięki temu czuje się dużo bardziej bezpieczne, niż w przypadku, gdy miałoby męczyć się na zbyt dużym pojeździe.

Zadbajmy więc o to, by rowerek dla dzieci od 2 lat był dopasowany pod każdym względem. Podczas zakupu w sklepie, zwróćmy uwagę na kluczowe aspekty, właśnie takie jak dopasowanie wzrostu do rozmiaru rowerka. Mniej ważne elementy, takie jak kolor czy model pojazdu odstawmy na dalszy plan. Pamiętajmy jednak o nich podczas rozmowy z dzieckiem. Najważniejsze, by nasza pociecha czuła się bezpiecznie, reszta będzie już tylko miłym dodatkiem do jazdy.