Do niedawna świętowany przez większość osób w całej Polsce. Dziś nieco zapomniany przez dorosłych, jednak na szczęście wciąż pielęgnowany przez najmłodsze dzieci. Lany Poniedziałek, bo o nim mowa, zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim wielkie bitwy na wodę. Nieodzownym elementem zabawy podczas tego dnia są pistolety na wodę. Jakie wybrać, by okazać się najlepszym podczas podwórkowych potyczek? Co kupić, by zaskoczyć rano wszystkich domowników? Sprawdziliśmy, jakie zabawki na Lany Poniedziałek okażą się najlepsze.

Pistolety na wodę – jakie wybrać?

Święta wielkanocne spędzamy zazwyczaj w dużym, rodzinnym gronie. Również wtedy mamy okazję, by nasze dzieci wraz ze swoimi rówieśnikami mogły zająć się sobą i bawić na świeżym powietrzu. Kwiecień to już czas, by można było bawić się na dworze. A nie ma lepszej zabawy podczas świąt wielkanocnych, jak poniedziałkowe oblewanie wodą. Oblewa się każdy. Ci starsi budzą małe śpiochy już od samego rana, by spędzić ten dzień na wesoło. Nieco mniejsi czyhają na rodziców ze swoim arsenałem naładowanym po same brzegi. Później przychodzi czas, kiedy mogą spotkać się twarzą w twarz ze swoimi kompanami w podobnym wieku.

Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej pistoletów na wodę dla dzieci. Nie są to już tylko symboliczne pistoleciki i małe zabaweczki, które pomieszczą w sobie niewielką ilość wody. Obecnie mamy do czynienia z zabawkami dużo bardziej pojemnymi, które w razie braku wody mogą wesprzeć nawet dodatkowym zbiornikiem, który można uzupełnić w mgnieniu oka. Pistolety na wodę ewoluowały wraz z coraz bardziej nowoczesnym obchodzeniem tego święta. Lany Poniedziałek jeszcze kilka lat temu opierał się na oblewaniu młodych dziewczyn całymi wiadrami z wodą. Teraz śmigus-dyngus to głównie zabawy w gronie dzieci, które z reguły nie zrobią nikomu nic złego.

Wybierając pistolet na wodę dla naszego dziecka kierujmy się pojemnością zbiornika i zasięgiem pistoletu. Nic nie sprawia większej frajdy, jak możliwość strzelania wodą na jak największą odległość. Zrób więc wszystko, by dzieci spędziły ten dzień najlepiej, jak tylko można. Wybierzmy się do najbliższego sklepu z zabawkami i kupmy pistolet, jakiego nie miał jeszcze nikt.