Różnego rodzaju gry planszowe swego czasu przyciągały całe rzesz zapalonych graczy. Zostały one nieco wyparte przez rozwój technologii i fakt, że praktycznie w każdym domu można znaleźć komputer czy konsole, na których zagrywają się nasze pociechy w gry dla dzieci czy gry zręcznościowe, ale na całe szczęście planszówki zaczynają przeżywać drugą młodość.

Gry dla dzieci oraz wszystkich w rodzinie

                Zdecydowana większość gier towarzyskich czy gier karcianych jakie można znaleźć na sklepowych półkach przeznaczona jest dla całych rodzin, tak aby najmłodsi i najstarsi członkowie mogli wyśmienicie się przy nich bawić. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni rodzaj np. gry logiczne czy gry edukacyjne i zasiąść do wspólnej zabawy w gronie całej rodziny. Moim zdaniem najlepsza forma spędzania wspólnego czasu.

Zabawa i edukacja w jednym

                Kolejnym wspaniałym aspektem współczesnych gier edukacyjnych i logicznych, jak sama nazwa wskazuje, są ich walory naukowe i wspomagające rozwój naszych pociech. Nie ma nic lepszego niż świadomość, że dzięki wspólnej zabawie możemy również nauczyć dzieci logicznego myślenia, czy nawet podstaw prostej ekonomii i wartości pieniędzy, dzięki grze w stare poczciwe Monopoly. Zdecydowana większość planszówek posiada swoje reedycje osadzone w światach z ulubionych bajek naszych dzieci, dlatego zachęcenie ich do wspólnej gry nie będzie trudne. Należy jednak zachować umiar w nacisku na edukacje i rozwój dzieci podczas gry, musimy pamiętać, że dla dzieci to przede wszystkim zabawa i do zabawy mają one służyć.