Jaki domek ogrodowy wybrać? Przed takim dylematem stoją posiadacze dużych ogrodów i rodzice jednocześnie. Czy wystarczy piaskownica? A może warto zainwestować w zjeżdżalnię i huśtawki? A co z domkiem ogrodowym? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi.

Akcesoria ogrodowe

Ciekawym rozwiązaniem, które króluje od kilku lat w ogrodach, jest zakup trampoliny, którego dokonujemy nie tylko odwiedzając sklep stacjonarny z artykułami dla dzieci, ale coraz częściej wybieramy w tym celu sklepy internetowe, które oferują zabawki ogrodowe. Dzieci, a także dorośli, są miłośnikami skoków, zwłaszcza, że skutecznie podnosi poziom hormonu szczęścia. Dzieci uwielbiają także jazdę w jeździkach – wszelkie podjazdy i drogi wewnętrzne stają się wówczas torami wyścigowymi.

Domek ogrodowy i piaskownica

Jest niemal nieodłącznym elementem ogrodu, w którym bawią się dzieci. Każdy z nas, będąc maluchem, lubił grzebaninę w piasku – niezależnie czy używał do tego grabek, łopatki czy łyżki stołowej. Warto zatem zainwestować w wygodną piaskownicę z siedziskiem, dzięki której nasze dziecko będzie miało zagwarantowaną zabawę przez wiele godzin w pogodne dni.

Zjeżdżalnia i huśtawki

Mini plac zabaw jest znakomitym rozwiązaniem, gdy w naszym ogrodzie panują dzieci w zbliżonym wieku. Rodzeństwo czy grupa znajomych kolegów naszego dziecka będzie się świetnie bawić nie tylko na zjeżdżalni ale także na huśtawkach, bujakach czy karuzelach. Miejsce wzmożonej aktywności będzie dobrym rozwiązaniem do średniego ogrodu, gdzie nie ma miejsca na boisko czy pełnowymiarowy plac zabaw. A para huśtawek i długa zjeżdżalnia zapewnią wielogodzinną rozrywkę.

Domek ogrodowy i centrum zabaw

Ogród z domkiem jest wspaniałym rozwiązaniem na samodzielny gadżet ogrodowy lub uzupełnienie już obecnego w ogrodzie zestawu. W asortymencie producentów znajdziemy nie tylko „surowe” domki ogrodowe dla dzieci. Możemy znaleźć również domki z wyposażeniem. Są także domki ze zjeżdżalnią, domki z gankiem czy całą gamą dodatkowych sprzętów rozrywkowych dla dzieci.