Gry kojarzą się przede wszystkim z komputerami lub konsolami. Nie ma w tym nic dziwnego, dlatego że postęp technologicznych jaki dokonał się w ostatnich latach sprawił, że urządzenia te znajdują się praktycznie w każdym domu. Starsze pokolenie będzie jednak kojarzyć gry z planszówkami, w które zagrywali się jako dzieci ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.

Druga młodość

                Gry planszowe w dzisiejszych czasach przeżywają istny renesans, mają swoją drugą młodość. Moda na papierowe gry strategiczne, gry towarzyskie czy gry karciane wróciła i zagościła w naszych domach na dobre. Moim zdaniem to wspaniała informacja. Nie uważam, że gry komputerowe to jakieś zło czy coś w tym stylu, ale zdecydowanie bardziej odpowiada mi, kiedy moje dziecko zagrywa się w planszówkę czy karciankę „bez prądu” niż przesiaduje przed komputerem.

Zabawa i nauka

                Gry planszowe i karciane po za olbrzymią dawką frajdy, niosą z sobą również walory edukacyjne i wspomagają rozwój naszych dzieci. Nauka i zabawki dziecięce to najlepsza forma edukacji. Stosowana jest ona w każdym przedszkolu, dlatego warto również stosować te rozwiązania w naszych domach. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo różnego rodzaju gier edukacyjnych czy gier logicznych, które idealnie będą nadawać się dla dzieci w każdym wieku. Musimy jednak zachować rozsądny umiar, tak aby zabawa została zabawą, a nie szkołą logicznego myślenia. Zabawki dziecięce w postaci gier planszowych będą również idealnym prezentem dla dzieci. Niekiedy dużo lepszym niż kolejna lalka barbie czy następny zestaw klocków lego.